Ne kadar alkol içilir?

ne kadar alkol içebilirsin

Alkol kötüye kullananların da dahil olduğu risk grubunu belirlemeye çalışan İngiliz bilim adamları korkunç bir sonuca vardılar. Bir hafta boyunca her akşam sekiz porsiyon içen erkekler (yaklaşık bir buçuk litre şarap) ve altı porsiyon (bir litreden biraz fazla şarap) alkol tüketen kadınlar potansiyel alkolikler olarak sınıflandırılabilir. Kendi tanımlarına göre çok içtiklerine inanan insanlar da risk altındadır. Alkol ölçümünün tanımı, "kritik dozunuzun" nasıl hesaplanacağı ve vücut için halihazırda hangi alkol dozunun tehlikeli olacağı - aşağıda yazılmıştır.

Hafif sarhoşluk nasıl elde edilir

Bir karaciğer hastalığı uzmanı, insanlar yaşlandıkça yanlışlıkla alkolü sağlıklarına zarar vermeden nasıl içeceklerini bildiklerine inandıklarını iddia ediyor. Karaciğer hemen bir arıza sinyali vermez ve akşam yemeğinden sonra fazladan bir kadeh şarap bunun için ölümcül olabilir.

Ünlü doktora göre, bağımlılık alkolikler için önemli bir sorundur. Günlük içecek kullanımından kaçınmayı tavsiye ediyor, örneğin arka arkaya üç gün boyunca hiç içmeyin. Böylece, tonuna geri dönen vücut, alkolün etkilerinden kendini çekecek, hafif bir sarhoşluk hissetmek ve rahatlama etkisi elde etmek için büyük miktarlarda kullanmak zorunda değilsiniz.

Sarhoş olmak

Sorun şu ki, insanlar genellikle sonuçsuz olarak vücudun kabul edebileceğinden daha fazlasını içiyor. Ve kendilerine şu soruyu soruyorlar: Bir akşam yarım şişe şarap içtikten sonra iyi hissediyorsam, neden zevkten vazgeçelim? Bu sarhoş olmak için yeterli değil, ancak sağlığa zarar vermek için yeterli. Çok az insan, böyle bir dozun yalnızca kadınlar için değil erkekler için de günlük normu önemli ölçüde aşan beş porsiyon alkol olduğunu bilir.

Bir kadın ve bir erkek ne kadar içebilir

Daha güçlü ve zayıf cinsiyetin fiziksel parametreleri, önerilen alkol alım dozajlarında farklılık gösterir. Bu nedenle, bir erkeğin namus sınırları içinde kalmak için ne kadar içmesi gerektiği ile bir kadının bunu yapması için ne kadar ihtiyacı olduğu arasında büyük bir fark vardır.

Bir kadının günde altı veya daha fazla porsiyon alkol tüketmesi, bir erkek için - sekiz. Ne kadar alkol içebileceğinizi belirlemek için sağlık durumu, boy, kilo ve yaşı da hesaba katmalısınız.

Popüler içeceklerde sunulan alkollü içecek sayısı:

  • bira: 0, 5 l. - yaklaşık 3;
  • şarap% 12, 170 ml - 2. 1;
  • likör: % 17, 50 ml - 0. 9;
  • şampanya: % 12, 17 ml - 2, 1;
  • votka: % 37, 5, 25 ml - 0, 9;
  • viski: % 40, 35 ml - 1. 4.

Sürücüler için alkol testleri

Test ekshale edildiğinde 1000 mililitre hava başına 0. 16 miligramdan fazla alkol göstermiyorsa sürücü ayık sayılır. Herhangi bir fazlalık alkolik zehirlenme olarak kabul edilecektir. Pek çok insan şu soruyla ilgileniyor: Alkol ölçeri "aldatmak" için ne kadar içebilirsiniz? İdeal olarak, hiç de değil. Saatte en fazla elli miligram şarap veya 20 miligram şampanya, çünkü bu tür alkollü içecekler kanda oldukça hızlı çözünür. Güçlü içecekler tüketilmemelidir. Kandaki alkol konsantrasyonunun birçok faktöre bağlı olduğunu da hatırlamakta fayda var: ağırlık, alım zamanı vb. Bu nedenle izin verilen oranı doğru bir şekilde tahmin etmek çok zordur.

Hayata ayık bir şekilde bakın ve en sevdiğiniz alkollü içeceklerle kendinizi eğlendirirken orantı hissini görmezden gelmeyin.