Bir kadın kendi başına alkol almayı nasıl bırakabilir?

Bu yazımızda bir kadının kendi kendine içmeyi nasıl bırakabileceği sorusuna bakacağız. Son zamanlarda, kadın alkolizmi modern toplumda ciddi bir sorun haline geldi. Kadınların bağımlılığından kurtulmanın neredeyse imkansız olduğuna dair bir görüş var. Her şey küçük miktarlarda ve sadece tatillerde içmekle başlar. Sonra kadın en ufak bir aksilikte içer. Sonra her fırsatta içmeye başlar, kendine sebepler bulur. Sonra hastalık kendini sosyal uyumsuzluk, hayata ve çevredeki insanlara karşı ilgi kaybı olarak göstermeye başlar.

nedenler

kadın içen nasıl bırakılır

Bir kadın, güçlü yaşam şoklarından, depresyondan içmeye başlayabilir.

En yaygın nedenler arasında şunlar vardır:

 • nevrotik durum;
 • ileri depresyon;
 • bir kadın can sıkıntısından içmeye başlar, hayatta hiçbir amaç, hobi olmadığında;
 • yalnızlık, özellikle boşanma veya kocanın ölümü;
 • haksız fedakarlık;
 • iflaslarına güven, kimsenin buna ihtiyacı olmadığı görüşü;
 • sevdiklerinizden ahlaki destek eksikliği, dikkat eksikliği;
 • genetik eğilim;
 • başkasının görüşüne güçlü bağımlılık;
 • kötü çevre, alkolik bir kocayla yaşam;
 • işteki sorunlar;
 • çocuklarla sorun;
 • hayatınızdaki hayal kırıklığı;
 • hormonal bozulmanın sonucu.

savaşmanın yolları

alkolü bırakırken çikolata tüketmek
 1. Evde, bağımlılığı yararlı bir şeyle değiştirerek içmeyi bırakabilirsiniz. El işlerine kendinizi kaptırabilir veya kitap okuyabilir, evde fitness yapabilirsiniz. Pek çok seçenek var, asıl mesele, alkole veda etme zamanının geldiğine dair bir kadın anlayışı olmasıdır.
 2. Zevk için bir alternatif. Bir kadın sarhoş edici duygular uğruna içerse, belirli bir öfori alırsa, alkolü favori bir tatlıya, örneğin mükemmel bir antidepresan olan bir çikolataya değiştirebilirsiniz. Tabii ki, alkolü tatlıya çevirmek, ekstra kiloların ekleneceği gerçeğine hazırlıklı olmalısınız. Ancak bu yan etki etanolün etkisinden daha az tehlikelidir.
 3. Spor aktiviteleri. Bu yöntem, yeni bir şişeye ulaşma dürtüsünden uzaklaşmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu şekilde sağlığınızı iyileştirebilir, olumlu duygular elde edebilirsiniz. Burada fiziksel aktivitenin düzenli hale gelmesi önemlidir. Bisiklete binmeye başlayabilir, örneğin işe binebilir veya oynamak için basketbol sahasına gidebilirsiniz. Spor disiplini, belirli bir yaşam ritmine bağımlılık. Bu yöntem, içkiyi bırakmak isteyen erkekler için de etkilidir.
 4. Aktif olmanın aksine meditasyon yapabilirsiniz. Manevi dünyanızla uyum içinde olmanıza izin verecektir. Düşünceler, duygular normale dönecek, beyinler temizlenecek, gelecek için planlar yapmak daha kolay olacak. Yeni bir hayatta alkole yer olmadığının farkına varılacaktır.
 5. İrade gücü. Kadın, bağımlılığından kurtulma zamanının geldiğini anlamalıdır. Tabii ki, aynı anda kötü bir alışkanlıkla ayrılmak çok zor olacak. Bu nedenle, bu süre zarfında yanında sadece yakın kişilerin olması ve alkol tüketen kimsenin olmaması önemlidir.

Geleneksel yöntemler

alkolden kaçınmak için kızamık meyveleri

Bir kadın için alkol almayı bırakmanın yollarından biri geleneksel tıp tariflerini kullanmaktır.

 1. Yeşil çay. Gün boyunca, her zaman şekersiz üç ila dört bardak içmeniz gerekir. Bu içecek, alkol isteğini azaltma özelliklerine sahiptir.
 2. Kırmızı biber (kırmızı biber). Toz halinde ezilir. Yarım litre alkol veya votka üzerine st. bir kaşık doğranmış biber. İki hafta demlenmeye bırakın. Bu aracın, alkollü içeceğe tam anlamıyla birkaç damla eklenmesi gerekecektir. Bu, alkol ihtiyacını önemli ölçüde azaltacaktır.
 3. Kızamık meyveleri. Bu meyvelerden hem taze hem de içecek olarak kullanabilirsiniz. Günlük olarak kızamık tüketirseniz, herhangi bir alkollü içeceğe karşı bir isteksizlik geliştirirsiniz. Ayrıca vücudu birikmiş toksinlerden ve alkol yıkım ürünlerinden de temizleyecektir.
 4. Mantar bir bok böceğidir. Kızartılır veya haşlanır ve ardından yenir. Bundan sonra tüketilen alkolün zehirlenmeye neden olacağına ve alkole karşı kalıcı bir isteksizliğe neden olacağına inanılmaktadır.
 5. Yarık kökü. st. litre suya bir kaşık doğranmış kök ve on dakika pişirin. Bitmiş et suyu, on kısım alkol için et suyunun bir kısmının hesaplanmasıyla votkaya dökülür. Sonra alkol alırlar. Güçlü bir mide bulantısı hissi vardır, kusma mümkündür, bu da bardağa dokunma isteksizliğine yol açar.
 6. Her gün (bir kadın için) bira içmeyi nasıl bırakacağınız sorusuyla ilgileniyorsanız, onu yeşil çay veya bitkisel kaynatma ile değiştirmeyi denemeniz gerekir. Yaban mersini, kantaron, ateş otu ve alıç kaynatma işlemine özellikle dikkat edilir (eşit miktarda bileşen alın ve sıradan çay gibi demleyin). Bu içeceğin biraya karşı isteksizlik yaratmaya yardımcı olmasının yanı sıra sakinleştirici bir etkisi de vardır.

Tavsiye

kadın alkolizmi içmeyi nasıl durdurur
 1. Alkol yaşamı iyileştirmeye yardımcı olmaz, sakinleşir, sadece zihni gölgede bırakır, bir süre sorunları unutturur. Ama aslında, hayatta hiçbir şey değişmez.
 2. Reddetme sürecinin etkili olabilmesi için kadının bu bağımlılığı yenmek için güçlü bir güdüye ve güçlü bir arzuya sahip olması önemlidir.
 3. Alkol içme isteğine neyin neden olduğunu belirlemek, birincil faktörle savaşmaya başlamak önemlidir. Bu isteğe neden olan nedenleri bağımsız olarak bulamıyorsanız, bir uzmandan yardım almanız gerekir.
 4. Kadınlar alkolün hayatlarını mahvedebileceğini bilmelidir. Sevilen birini, ailesini, çocuklarını kaybedebilir, tüm umutlar geçecek.
 5. Alkolü reddetme döneminde sevdiklerinizin desteği ve bakımı önemlidir.

Gördüğünüz gibi, bir kadının kendi başına alkol almayı bırakması için birçok seçenek var. Ancak tüm bu durumlarda, alkolü kötüye kullanan kişinin bu bağımlılığa veda etmek için güçlü bir arzusunun olması gerekir. Yol uzun ve zor, ancak bu derin delikten çıkma zamanının geldiğini, normal yaşama giden yolun önünüzde olduğunu anlamalısınız.