Alkol seksi nasıl etkiler? Bunu içtikten sonra neden yapamıyorsun?

kadına alkol döken adam

Bazı seksologlar, seksten önce küçük dozlarda alkol almayı önermektedir. Bu onlara göre "sıcak kan" çekiciliği arttırır, bizi özgürleştirir ve cinsel ilişkiyi uzatır.

Fizyolojik bir bakış açısından, bu, seks sırasında vücudun karaciğerdeki glikoz ve kolondaki alkol depolarını yakmasıyla açıklanabilir. Bu nedenle, seks 15 dakikadan fazla sürecekse, doktorlar ondan önce tatlı bir şeyler yemenizi önerir. Veya, örneğin, şarap iç. Alkol kana şekerden daha hızlı emilir ve güç verir.

Bununla birlikte, aynı altın ortalamayı bulmak önemlidir, çünkü göğsüne biraz daha fazla alarak ters işleme başlayabilir ve o zaman kimse seksten zevk almaz. Her içeceğin kendine has özellikleri vardır, bu yüzden seksten önce hangi alkolü seçmenin daha iyi olduğunu ve seksi nasıl etkilediğini bulmaya çalışalım.

Alkol gücü nasıl etkiler?

Alkolün üreme sisteminin işleyişini tam olarak nasıl etkileyeceği, erkeğin ne sıklıkta ve tam olarak ne içtiğine bağlıdır. Seksten önce az miktarda alkol fazla zarar vermez ve tam tersine sinir sisteminin gevşemesine katkıda bulunur ve sinir uçlarının keskinliğini hafifçe köreltir. Böyle bir etki, bir adam başarısızlıktan korktuğu için tamamen rahatlayamadığında, psikojenik bozukluklarda vazgeçilmezdir.

Ayrıca az miktarda alkol, reseptör duyarlılığında ve genital merkezlere sinyal iletim hızında hafif bir azalmaya bağlı olarak erken boşalmayı önler. Sonuç olarak, ilişki daha uzun sürer, ancak hissin şiddeti biraz azalır. Ancak bu etki, yalnızca alkolün çok ılımlı miktarlarda ve yalnızca ara sıra tüketildiği durumlarda ortaya çıkar.

ılımlı alkol tüketimi

Bir adam neredeyse her gün alkole "şımarırsa", eylem tamamen farklı olacaktır. Etanol, düzenli olarak tüketildiğinde serotonin reseptörlerinin duyarlılığını azaltan ve sinir uçlarının yapısını değiştiren en güçlü psikotropik zehirlerden biridir. Kanla birlikte vücuda yayılan alkol partikülleri tüm iç organlara nüfuz ederek yapılarını etkiler ve işlev bozukluğuna neden olur. Aynı şey üreme sisteminde de olur. Düzenli olarak alkol tüketirseniz, güç için aşağıdaki gibi olur:

 • libido yavaş yavaş zayıflar;
 • ayık bir durumda bile zaman zaman daha zayıf bir ereksiyon meydana gelir;
 • bunu boşalmayı başaramama takip edecektir.

Zamanla, bu tür semptomların sadece yoğunlaşacağı akılda tutulmalıdır. Yaşam tarzınızı değiştirmez ve profesyonel yardım almazsanız üreme sistemi organları hiçbir zaman eskisi gibi çalışmayacaktır.

Konyak

Bir alkoliğin ereksiyon üzerindeki etkisi, alkolün türüne göre değişir. Konyak, güç için en güvenli olarak kabul edilir. Sadece doğal hammaddelerden üretilen ve ahşap fıçılarda yıllandırılan yüksek kaliteli bir içecekten bahsediyoruz. İlişkiden önce 30 ml ürün içerseniz, bu kan dolaşımının artmasına ve beyin merkezlerinin aktivasyonuna yol açacaktır. Sonuç olarak, cinsel ilişki daha parlak ve daha uzun süreli olacaktır.

Bir notta!Konyak, böbrek patolojilerinden ve yüksek tansiyondan muzdarip erkekler için önerilmez.

Votka

Bu tür alkol kesinlikle romantik bir atmosfer yaratmaya yardımcı olmaz, ancak tıbbi açıdan, alkollü içecekler arasında votka, kimyasal katkı maddesi içermeyen saf alkolden bahsettiğimiz için, seks öncesi en iyi seçimdir. Votkadan gelen sarhoşluk yavaş gelir ve uzun sürer. Votkadan sonra cinsiyeti bozmamak için, bir erkek 150 g'dan fazla içemez. Sürekli olarak votka içmek kesinlikle yasaktır, çünkü birkaç yıl sonra düzenli tüketim ile erkeğin cinsel işlevi büyük ölçüde engellenir.

alkollü içki çeşitleri

Şarap

Bir erkeğin gücü üzerinde faydalı bir etki, kuru kırmızı şarap gibi bir tür alkol tarafından uygulanır. Kaliteli bir ürün, sindirim sisteminin aktivitesini uyaran, ayrıca kan incelmesini ve kolesterolün ortadan kaldırılmasını destekleyen antioksidanlar ve bileşenler içerir. Bir bardak kuru kırmızı şarap, potens üzerinde zararlı bir etkiye sahip olmayacak ve hatta bir dereceye kadar artıracaktır - şaraptan sonra seks parlak ve duygusal olacaktır.

Bira

Bira zayıf bir alkol olarak kabul edilse de, bir erkeğin üreme sağlığı üzerinde en olumsuz etkiye sahip olan bu biradır. Bu etki, üründeki yüksek fitoöstrojen içeriğinden kaynaklanmaktadır - kadın cinsiyet hormonlarının bitki analogları. Yutulduğunda, ana erkeklik hormonu testosteron üretimini bloke ederler ve bunun sonucunda potensi önemli ölçüde bozulur.

"Ve sen bir hiçsin"

Nebraska-Lincoln Üniversitesi'ndeki bilim adamları, erkekleri etkileyen koşullara ve faktörlere ve kadınlar tarafından objektif olarak nasıl yargılandıklarına baktılar.

Çalışmaya 20 yaşında 49 erkek dahil edildi. Deneydeki 29 katılımcıya iki alkollü içecek ve geri kalanı bir plasebo aldı (bu durumda alkollü olduğu varsayıldı).

Katılımcılara 80 kızın fotoğrafları gösterildi ve ardından tasvir edilenlerin görünüşünü ve çekicilik düzeylerini derecelendirmeleri istendi. Göz izleme teknolojisi, erkeklerin bir kadının vücudunun hangi bölgelerine baktığını değerlendirmek için kullanıldı.

Kadın fotoğrafları daha önce ne kadar sıcaklık, iyi huyluluk, samimiyet, yeterlilik, zeka, güven ve çekicilik yaydıkları konusunda bağımsız bir komisyon tarafından değerlendirilmişti.

Sonuçlar, erkeklerin içki içtiğinde yüzlerine bakmak için daha az zaman harcadıklarını ve figürlerine daha fazla odaklandıklarını gösterdi. Uzmanlar tarafından "sıcak ve kibar" olarak değerlendirilenler, sarhoş erkekler tarafından pratik olarak fark edilmedi. Araştırmacılar, bu bulguların erkeklerin kadınlara bakışını değiştirmek için etkili kanıtlar olacağına inanıyor.

İlişkiden önce alkol alabilir miyim?

Çok sayıda çalışma ve deney sırasında, üreme sisteminin işlev bozukluğu riskini en aza indirmek için günde 1, 5 yemek kaşığından fazla alkol içilemeyeceği kanıtlanmıştır. Aynı zamanda, çoğu uzman 70 ml'ye kadar yüksek kaliteli konyak tüketilmesini tavsiye ediyor. Bu içeceğin diğer alkol türlerinden farklı olarak kan damarlarını genişlettiğine ve kısa bir süre sonra daralmalarına neden olmadığına inanılmaktadır. Elit konyak, kardiyovasküler sistem patolojilerinin gelişmesini önleyen profilaktik bir ajan görevi görür.

Öte yandan, etil alkolün testislere nüfuz etmesi ve erkek semen üretimini olumsuz etkilemesi nedeniyle sık alkol tüketiminin kusurlu sperm üretimine yol açtığı unutulmamalıdır. Bütün bunlar, gebe kalmada zorluklara yol açabilir ve fiziksel veya zihinsel engelli bir çocuğa sahip olma riskini artırabilir.

alkol üreme sistemini olumsuz etkiler

Dikkat!Gücü artırmak için seksten önce az miktarda alkol almasına izin verilir,ancak yalnızca ortaklar yakın gelecekte ebeveyn olmayı planlamazlarsa.

kegel egzersizleri alkolden sonra gücü artırmaya yardımcı olur

Sualtı kayaları

Göğsünüze bir bardak ya da birkaç kokteyl alındıktan sonra çılgın bir heyecan dalgası yaşayacağınız efsanesi sinema sayesinde insanlara aşılanıyor. Ne de olsa, kahramanların eğlendiği, alkol içtiği ve ardından bir tutkuyla cinsel zevklere daldığı sahneleri sık sık bulabilirsiniz. Belki bu pratikte işe yarar. Sarhoş edici içeceklerden sonra uyarılma gibi bir şey yaşamak oldukça doğaldır. Sadece gerçek arzu ile ilgisi yoktur. Her şeyden önce, çünkü alkol onu iyi bir şekilde etkileme yeteneğine sahip değildir.

kadın alkolizmi daha tehlikelidir

Bir kadeh şarabın bile beyni etkileyebileceğini anlamaya değer. Bu algıyı değiştirir, hassasiyeti azaltır ve hatta bazen kendini koruma içgüdüsünden kurtulur. Bir kişi ne kadar çok içerse, yakınlık yerine hayal kırıklığına uğrama olasılığı o kadar artar. Sonuçta, hemen hemen her genç adam sabahları sadece bir utanç duygusu yaşar ve bu üzücü deneyimi tekrarlamak istemez. Alkol tüketildiğinde potansiyel partnerlerin değerlendirilmesi de azalır. Görünüm ve entelektüel yetenekler artık önemli değil. En önemli şey seks yapmaya rıza göstermektir. Aynı zamanda, her iki cinsiyet de bu uyumdan muzdariptir.

Kızlar için böyle anlamsız davranışlar birçok kötü şeyle doludur. Bu, yatmamanız gereken bir kişiyle (örneğin bir arkadaşınızın erkek arkadaşı) gündelik seks veya hatta üzücü bir grup seks deneyimi olabilir. Bazen buna gönüllü samimiyet demek zordur, çünkü bazı erkekler sarhoş ve zayıf iradeli bir kadının durumundan yararlanabilir.

Gerçek açıktır - herkesi iyi tanımadığınız ve aynı zamanda ne içtiğinizi kontrol etmediğiniz büyük bir şirkette periyodik olarak oturmayı seviyorsanız, o zaman risk altındasınız. Aynı zamanda, bu sarhoş seksin tecavüz olduğunu kanıtlamak çok zor. Bu nedenle, itibarını ve sağlığını bir şekilde önemseyen tüm hanımların sarhoşluktan kaçınması gerekir, nerede ve kiminle olduğu belli değildir.

Erkekler de üzücü bir kaderden kaçınmazlar. Sarhoş devlet aynı şekilde her türlü pişmanlıktan, ahlaki ilkelerden ve diğer sosyal kabuklardan kurtulur. Geriye tek bir içgüdü kaldı - kendinize bir ortak bulmak. Ve çoğu zaman bu metresler en iyi "tür" değildir. Bu tür seyahat arkadaşlarından cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma olasılığı az değildir. Bir doktorla tedavi için düzenli bir meblağ hazırlamak için birkaç dakikalık garip bocalamaya değer mi?

alkol alan kadın

Kesinlikle buna değmez. Ayrıca, hamilelik gibi bir anı da unutmayın. Ve kızın herhangi bir şikayeti olmaması ve bu sorunu kendi başına çözmesi iyidir (daha çok erkek sorumluluğu meselesi olmasına rağmen), ancak "sevgilileri" için gerçek bir cehennem düzenleyebilenler var.

Tüm bu dezavantajlar, seks önünde alkol tüketiminin ne kadar olumsuz olabileceğinin tam bir listesi değildir. Alkol severlerin zamanla hassasiyetini kaybettiği gerçeğini de buraya ekleyebilirsiniz. Bu özellikle erkekler için geçerlidir. Bir ereksiyon daha az gelecek, daha az tutulacak ve zevk hiç olmayabilir. Ve sonra iktidarsızlık çok uzak değil ve hepsi bu - zengin bir seks hayatına elveda. Tabii ki, ayda bir kez birkaç kokteyl veya bira içmenize izin verirseniz bu olmayacak. Ancak bu iç karartıcı sıklıkta oluyorsa, kötü alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmeniz önerilir.

alkollü seks

Seks hayatına yeni başlayan birçok genç için alkolsüz seks zordur ve bu çoğunlukla utangaçlık ve kendinden şüphe duyma ile ilişkilidir. Birçok çift, gevşemek ve arzularının ortaya çıkmasını sağlamak için seks öncesi ve sırasında alkol tüketir.

Bazı durumlarda, bu yaklaşım aslında cinsel ilişkinin kalitesini artırır. Ancak bu, yalnızca yüksek kaliteli alkol tüketildiğinde ve küçük miktarlarda olursa olur. Temas etmeden önce çok fazla alkol tüketirseniz, sadece ereksiyon zorluğu değil, aynı zamanda orgazm başlangıcı ile ilgili sorunlara da neden olabilir.

Ek olarak, temasın yoğunluğu "ayık" olan kadar güçlü olmayabilir. Bira gibi alkoller özellikle seks kalitesine zarar verir. Çoğu durumda, erkekler ve kadınlar kendilerini bir bardak içmekle ve aynı anda birkaç bardak içmekle sınırlamazlar. Köpüğün güçlü bir idrar söktürücü etkisi olduğundan, ortakların tuvalete gitme ihtiyacının artması nedeniyle üriner sistemin işleyişi aktive olur, bu da samimi anlarda son derece elverişsizdir.

içtikten sonra seks

doğal olmayan hoşgörü

İnsanlar neden şarap veya bira içmeyi bu kadar çok seviyor? Neden barlara gidip güzel, dumanı tüten veya buzlu kokteyller ısmarlıyorlar? Bir shot viski vücutta nasıl etki eder? Sorunun cevapları oldukça açık. Alkol, birçok kişinin kabuğundan çıkmasına ve iletişime çok daha açık olmasına yardımcı olur. Bazen arkadaşlarıyla takılmayı göze alabilen insanlar, içki içtikten sonra konuşmaların daha samimi ve eğlenceli hale geldiğini not eder. Bir kişi zevk alır, ancak tüm bunlar yalnızca belirli bir noktaya kadar gerçektir.

Günün Sözü

Bir kadının bir erkeğe verebileceği en az şey bedendir.

Romain Rolland

Günün Sözü

Bir ısıtma yastığı müdahale ederse, zaten ısınmışsınız demektir. Karın müdahale ederse, o zaman zaten üşürsün.

Rachel Baumwol

Günün Sözü

Bir erkek için ona aptal demekten, bir kadının çirkin olduğunu söylemesinden daha saldırgan bir şey yoktur.

Immanuel Kant

Alkolün kendi zayıflıkları için bir tür iksir olduğu kişiler var. İçtim - ve sen zaten karşı konulmaz, seksi ve arzu edilirsin. Ve bu durumda, bağlayıcı olmayan romantik tanıdıklar yapmak çok daha kolay. Alkolün kendisinin etki mekanizması ilginçtir.

Kişinin kendisini değiştirmez, sadece algısını düzeltir. Ve sadece kendisi değil, etrafındaki herkes. Yakın zamana kadar, en sıradan erkeklere veya kızlara dikkat edemiyorlardı, ancak birkaç bardak şaraptan sonra daha güzel bir hayat arkadaşı bulamıyorlar gibi görünüyor. Birisi bu illüzyondan hoşlanır, bu nedenle alkol içmek düzenli hale gelir.

İnsanlar bazen sadece kendilerini neşelendirmek için içerler. Sonuçta, sarhoşken dünyanın kendisi daha arkadaş canlısı görünüyor. Ve eğer dünya bu kadar iyiyse, neden rahatlayıp kendinize düşen mutluluğu kabul etmiyorsunuz? Dedikleri gibi, sarhoş ve denizde diz boyu. Ancak samimi bir yaşamda, eğer dolu ve sağlıklıysa, basit şakalara ve anlık arzulara yer yoktur. Sonuçta, eğlenmek için buna konsantre olabilmeniz gerekir. Ve eğer bilinç bulanıksa, bunu yapmak çok daha zordur. Böylece ortaya çıktı ki, alkol bir yandan utançtan kurtulmaya yardımcı olurken, diğer yandan orgazma ulaşmayı engelliyor.

Alkol bağımlılığının erkek gücü üzerindeki etkileri

Alkolizm, üreme işlevi de dahil olmak üzere tüm iç organların ve sistemlerin durumunu olumsuz etkiler.

alkol nedeniyle potens ile ilgili sorunlar

Birkaç yıldır alkol bağımlılığından muzdarip olan daha güçlü cinsiyetin birçok temsilcisi daha sonra aşağıdaki sorunlarla karşı karşıyadır:

 • vücutta sürekli etil alkol varsa, damarlar daralmış durumdadır. Bu nedenle, kan durgunlaşır ve cinsel organlara uygun hacimde akmaz - prostatit gelişme riski artar;
 • libido azalır, ereksiyon kötüleşir veya tamamen kaybolur;
 • alkollü içeceklerin düzenli olarak içilmesi sinir durumunu kötüleştirir ve libidoyu da azaltan depresyona yol açar.

Ek olarak, alkol kötüye kullanımı karaciğer, kalp ve diğer organlar üzerinde çeşitli kronik hastalıkların gelişmesine yol açan zararlı bir etkiye sahiptir.

tehlikeli bağlar

Kanada Bağımlılık Yapıcı Alışkanlıklar ve Ruh Sağlığı Üzerindeki Etkileri Araştırma Merkezi'nden bir grup bilim insanı, alkol tüketiminin genellikle korunmasız seks yapmamıza neden olduğu sonucuna vardı. Ne kadar çok içersen, o kadar hazır olursun.

Uzmanlar, katılımcıları iki gruba ayırdıkları 12 deney yaptı: "içenler" ve "teetotalers". Anketler ve görüşmeler, içki içmeyenlerin daha sık doğum kontrolü hakkında düşündüklerini kesin olarak göstermiştir. Bulunduğu gibi, "içme" grubunda, kandaki alkol konsantrasyonundaki 0. 1 mg / ml'lik bir artışın, "tehlikeli" cinsiyete hazır olma durumunu yaklaşık% 5 arttırdığı ortaya çıktı.

Alkolü bıraktıktan sonra potens

Çoğu erkek için düzenli alkol tüketimini bırakmak oldukça zordur. Sonuç olarak, psiko-duygusal durum kötüleşir ve güç daha da kötüleşir. Bununla birlikte, çoğu durumda erkeksi gücü yeniden kazanmak mümkündür. Bunu yapmak için, iyileşmenin biraz zaman alacağını anlamanız gerekir.

Uzun süreli alkol alımından sonra gücü ve doğurganlığı geri kazanmak için bu önerilere uyulması önerilir.

 • Bir anamnez aldıktan ve test sonuçlarını değerlendirdikten sonra size nasıl devam edeceğinizi söyleyecek bir ürolog ile randevu almanız gerekir. Çoğu durumda, hastalara ilaç reçete edilir;
 • alkolü bırakan bir erkeğin sağlıklı bir yaşam tarzı sürmesi ve bir spor salonuna kaydolması gerekir, çünkü fiziksel aktivite testosteron üretimine katkıda bulunur;
 • sigarayı bırakmanız gerekir;
 • diyeti ayarlamak ve zararlı ürünleri reddetmek gerekir. Gücü arttırdıkları için her gün diyette fındık, havuç, bal ve deniz ürünleri bulunmalıdır.

"Ne kadar utanç verici"

New York Üniversitesi'nden bilim adamı Joseph Palamar ve meslektaşları, alkol tüketiminin planlanmamış cinsel ilişkiye yol açma olasılığının daha yüksek olduğu ve sonrasında utandığınız bir çalışma yayınladı. Sonuçlar dergide yayınlanır.

Araştırmacılar, alkol ve uyuşturucu kullanımı hakkında 679 katılımcıyla anket yapmak için New York City'deki gece kulüplerine ve dans festivallerine gittiler. Ankete katılanlar 18-25 yaşlarındaydı.

Alkolün, planlanmamış cinsel ilişkiden sonra pişmanlıkla, uyuşturucudan bile daha fazla ilişkili olduğu bulunmuştur.

Pozisyonları değiştirin ve dinlenin

Seks sırasında duruşları değiştirebilirsiniz, bu da hem ara vermenizi hem de uyarılmayı azaltmanızı sağlar. Aynı zamanda seksi çeşitlendirmektir, bu da onu daha da parlak ve yoğun kılar.

sekste çeşitlilik

Orgazm yaklaşırken, sadece bir ara verebilir ve eşinizle yatakta uzanabilir, eşinize sarılıp okşayabilirsiniz. Onun için çok hoş olacak ve güç biriktirecek ve heyecanı azaltacaksınız, bu da yenilenmiş bir güçle savaşa girmenizi sağlayacak.

Mastürbasyon veya mastürbasyon

Mastürbasyon yapmanın veya mastürbasyon yapmanın, hangisi daha zevkliyse, çevrenizdekiler tarafından utanç verici ve kınandığı zaman geçti. 21. yüzyılda bilim, küçük arkadaşınızla yaramazlık yapmanın sadece ona zarar vermekle kalmayıp, tam tersine faydalı olduğunu kanıtladı! Her şeydeki ana şey, ne zaman duracağını bilmek ve bir dengeyi korumaktır.

alkolden sonra mastürbasyon veya mastürbasyon

Bu nedenle, bir erkekte hızlı boşalmanın ana nedenlerinden biri, bir erkeğin uzun süre seks yapmamasıdır. Bu nedenle, bir kadının önünden geçmemek için, cinsel ilişkiden bir gün önce veya hemen önce mastürbasyon yapmak daha iyidir. Böylece tamamen basit ve keyifli bir şekilde bir kadınla seks yapma sürenizi uzatmış olursunuz.

Ayrıca, sürekli mastürbasyon size cinsel dürtünüzü nasıl yöneteceğinizi öğretecektir. Mastürbasyon sürecinde, hızı artırarak, kafa ve penis üzerindeki baskıyı artırarak duygularınızı tanımayı öğrenebilirsiniz. Tüm bu egzersizler, bir kadınla seks yaptığınızda bile süreci kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

Kegel egzersizleri

Bazı kas grupları ereksiyon, meni akıntısı ve orgazmdan sorumludur. Bu nedenle uzmanlar, bir erkeğe cinsel ilişki sırasında kendini kontrol etmeyi öğretmek için istenen kasları etkilemek için belirli egzersizler geliştirdiler. Ana vurgu, pubokoksigeal kasın pompalanmasıdır.

potens için kegel egzersizleri

LK kasını bulmanın iki yolu vardır:

 1. İdrar yaparken, bir erkeğin idrar akışını birkaç kez durdurması gerekir. Bu eylem sırasında görev alacak olan kas PC kasıdır.
 2. Bir sabah ereksiyonu sırasında, bir erkeğin penisini hareket ettirmesi, PC kasını zorlaması ve gevşetmesi gerekir.

Ayrıca, bir erkeğin gün boyunca bu kası mümkün olduğunca sık sık sık zorlaması ve gevşetmesi gerekir. Önemli sonuçlar elde etmek için en az bir ay egzersiz yapmanız gerekir. Bu, önce 4-5 saniye sıkarak ve aynı süre boyunca gevşeterek, ardından 15-20 saniye büzülerek ve gevşeterek ve birkaç saniye kısa sıkmalarla dönüşümlü olarak yapılabilir.