En zararsız alkol nedir?

Alkol sağlık üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir, ancak buna rağmen insanlar onu kullanmaya devam etmektedir. Alkollü ürünlerin çeşitleri çeşitlidir. Bazı içecekler vücuda daha çok zarar verirken, diğerleri daha az zarar verir.

ne alkol içebilirsin

Bilim adamları uzun zamandır mevcut alkolü, hangi türün daha yararlı olduğu netleşecek şekilde sistematikleştirmeye çalışıyorlar. Araştırmalar, düşük dozlarda ve seyrek olarak tüketildiğinde bazı içeceklerin vücut üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu göstermiştir.

Alkol neye benzer?

Hangi alkolün en zararsız ve güvenli olduğunu anlamak için çeşitlerini bilmeniz gerekir. Dayanıma göre alt bölümlere ayrılmıştır:

Sınıflar Liste
güçlü alkol viski, brendi, etanol, sambuca, rom, votka, absinthe, tekila, cin, konyak
orta etanol vermut, şarap, likör, elma şarabı, martini, punch, grog
düşük derece ale, köpüklü, köpüklü şaraplar, şampanya

Ancak, zararlılık güce bağlı değildir. İnsanların yüksek derecede içeceklerden muzdarip olmadıklarını kanıtlayan bir deney yapıldı.

Bağımlılık, çoğunlukla, makul miktarlarda ve sistematik olarak tüketilen düşük alkollü ürünlerden kaynaklanır.

Çeşitli sağlık sorunlarına neden olur.

Etanolün vücut üzerindeki etkileri

Kesinlikle güvenli alkollü ürünler yoktur. Bir içecek vücuda daha çok, diğeri daha az zarar verir. Herhangi bir alkol aşağıdaki olumsuz etkilere sahiptir:

 • Bir vazospazm var - basınç yükseliyor.
 • Beyin hücreleri ölür. Bir alkol bağımlısı hafıza bozuklukları, halüsinasyonlar ve psikolojik problemler yaşar.
 • Gastrointestinal sekresyon kötüleşir. Sindirim organları yiyecekleri normal şekilde sindirme yeteneklerini kaybeder. Gastrit ve mide ülseri, duodenum ülseri var.
 • Karaciğer hücreleri yok edilir - ciddi organ patolojileri oluşur.
 • Pankreas, meyve suyunu sentezler ve kendini daha kötü işler. Bu iltihapla doludur.

Genitoüriner sistem de acı çekiyor.

Alkolikler sıklıkla kısırlık geliştirir.

Kadınlar çocuk sahibi olamazlar veya doğuştan anormalliklerle doğarlar. Erkekler iktidarsızlaşır.

Narkoloğunuz uyarıyor: güvenli dozlar

Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, bir erkek için güvenli kısım günde 0. 05 litre güçlü ürün veya birkaç bardak sek şaraptır. Kadınlar için - 0, 03 l veya bir bardak.

Ayrıca, haftada en az iki kez "kuru yasaya" uymak gerekir.

En olumsuz etki eden içecek dozu aşılmış olan içecektir.

Tehlike derecelendirmeleri

Bilim adamları, alkollü ürünleri aşağıdaki gibi zarar derecelendirmesine göre sınıflandırdı:

 • Birincilik - alkol + enerji içeceği. Bağımsız olarak hazır veya karıştırılmış olarak uygulandı. Enerji içecekleri, etil alkolün yatıştırıcı etkisini baskılayan kafein içerir. Kişi sarhoş olduğunu anlamaz, yaptıklarının hesabını vermez. Bu tür içeceklerin düzenli olarak içilmesi baş dönmesine, halsizliğe, hafıza kaybına, bilinçliliğe yol açar. Ayıldıktan sonra, bir erkek ya da kadın ne yaptıklarını ve kiminle olduklarını hatırlamıyor.
 • İkincilik - alkollü kokteyller. Çok hızlı bir şekilde kan damarlarının duvarlarına emilirler ve güçlü zehirlenmeye neden olurlar. Tüketimlerinin arka planına karşı şeker konsantrasyonu artar. Vücuda devasa bir yük biniyor. Bu görüşten sonra akşamdan kalma şiddetli olacak.
 • Üçüncülük - köpüklü şaraplar ve şampanya. Bir bardak sağlığa önemli bir zarar vermez, ancak çok miktarda ürün içerseniz vücut büyük ölçüde zarar görür. Olumsuz etki, içeceklerdeki yüksek şeker içeriğinden kaynaklanmaktadır. Glikoz, karaciğere ve pankreasa zarar verir. Bağırsaklarda, ürünler işlenmemiş yiyeceklerin çürümesine neden olur.
 • Dördüncü sırada fitoöstrojen içeren biradır. Bu unsurlar daha güçlü ve zayıf seks için tehlikelidir. Köpüklü obeziteye neden olur. Hormon seviyelerini bozar. Miyokardın yapısını ve kalınlığını değiştirir (bu nedenle ciddi kalp patolojileri ortaya çıkar). Bira alkolizmini tedavi etmek alkol bağımlılığından daha zordur.
 • Beşinci sıra - konyak. Çeşitli safsızlıklar eklenmeden saf alkollü bir içecek olarak kabul edilir. Ölçülü olarak, faydalı bile olabilir. Ürün intravenöz basıncı dengeler. Patojen mikropların nüfuz etmesini engeller. İçeceğin kaliteli olması ve günde 50 ml'den fazla olmayan bir miktarda tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
 • Altıncı yer - likörler. Bu içeceğin dezavantajı yüksek glikoz içeriğidir. Diabetes mellitus hastalarına, obeziteye yatkın kişilere tavsiye edilmez.
 • Yedinci sıra - üzümlerin fermente edilmesiyle elde edilen şaraplar. Küçük miktarlarda faydalıdır. Ancak bu sadece sağlıklı insanlar için geçerlidir.
 • Sekizinci sıra - votka. Doktorlar içeceğin en zararsız olduğunu düşünüyor. Bu minimum kalori ile açıklanmaktadır. Karbonhidrat içermez. Votkadaki zararlı kirlilikler yoktur (sadece etanol ve su).

Yalnızca yüksek kaliteli alkollü içecekler minimum zarara neden olabilir. Güvenli dozajı unutma.

Ne içmeli?

Kırmızı ve beyaz sek şarap, yaşa bağlı olumsuz değişikliklerin, diyabetin gelişmesini önler. İçecek, kan damarlarının duvarlarını güçlendirir, kanı inceltir ve kansere yakalanma olasılığını azaltır. Ürünler kaliteli ve pahalı olmalıdır.

şarap ve likör

Tentür ve likörlerden, doğal içeriklere dayalı ürünleri tercih etmek daha iyidir. Bileşiminde bulunan bitkisel bileşenler sayesinde içecekler alınırsa vücut üzerinde iyi bir etkiye sahiptir. Malzemeyi oluşturan bitki özleri ile aynı etkiye sahiptirler.

Sağlıklı üzümler konyakta saklanır. Ayrıca içecek tanen içerir. Bu sayede antiinflamatuar etkiler elde ettiği ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, ürünler aynı zamanda hoşgörüsüzlüğünü kışkırtan bileşenlere de sahiptir.

Az bir miktar içtikten sonra bile baş ağrısı, hiperemi ve epidermiste kaşıntı meydana gelirse, konyağı reddetmeniz önerilir.

30-40 ml'lik bir dozda viski, gerginliği gevşetmek ve rahatlatmak için kullanılır. Bir vazospazm ile, birkaç kaşık içecek patolojik durumu hafifletir. Ancak miktar artırılırsa kan basıncı yükselmeye başlayacaktır.

En zararsız alkol nasıl seçilir?

Alkol ürünleri yalnızca yüksek kalitede olmalıdır. Ucuz içecekler çok fazla toksik madde içerir. En güvenli votkayı seçmek için ipuçları:

hangi votkayı seçmeli
 • Etiketin içindeki şişenin içine bakın. Tamamen yapıştırılmışsa sahtedir. Fabrika ekipmanı bunu üç şerit halinde uygular.
 • Geminin dibine bakın. Fabrikada konveyör, yağ ve grafit karışımı ile yağlanır. Bu, orijinal şişede hafif görünür koyu bir iz bırakmaz.
 • Votkayı sallayın ve baloncuklara bakın. Kaliteli ürünlerde bunlardan birkaçı var.
 • Orijinal içeceğin koruyucu katmanları ve beyaz eki olan bir özel tüketim damgası vardır.

Doğru konyak seçimi:

 • Gerçek bir içeceğin çok tadı olmalıdır. Herhangi bir aromanın baskın olması, kalitesiz ürünleri gösterir.
 • İçeceğin ve mayanın damla boyutlarını karşılaştırın. Birincisi ikinciden daha genişse, konyak çok fazla şeker ve koruyucu içerir.
 • Orijinal şişelerde çıkartmalar bulunur. Kaliteli ürünler onlar tarafından belirlenir.

İyi bir şarabı farklı kılan nedir?

 • Kuru şaraplar kural olarak tahrif edilmez. Karlı değil. Ucuz tipler sadece markalıdır.
 • Mantar plastikten yapılmamalıdır.
 • Kaliteli şarap pahalıdır. Ucuz içecekler seyreltilmiş tozdur, üzüm içermezler.
 • Kiosklardan şarap almanız önerilmez. Bunu büyük hipermarketlerde yapmak daha iyidir. İçecek, uygun depolama gerektirir.

Yüksek kaliteli ürünler bile büyük miktarlarda sağlığa zarar verebilir. Bu nedenle ölçülü tüketilmelidir.

Güvenli Üzüm Şarabı İçin Talimatlar

En zararsız içecek doktorları doğal şarabı düşünür. Çilek kabuğu kalıntıları içeren ürünler özellikle faydalıdır. En değerli maddeleri içerirler.

Akılcı şarap tüketimi ile insan vücudu vitaminler, amino asitler, eser elementler, antioksidanlarla zenginleştirilir. İçecek, CVS'nin işleyişini iyileştirir, gençleştirir. Özünden enjeksiyonlar yapılır, kozmetik alanında ürünler.

Kabul edilebilir dozlarda içen kişilerin kalp patolojilerine yakalanma olasılığı daha düşüktür. Enerjiyi, formda ve gücü daha uzun süre korurlar.

üzüm şarabı

Kırmızı şarabın aşağıdaki atıştırmalıklarla birleştirilmesi önerilir:

 • karides ve diğer deniz ürünleri;
 • peynir;
 • fındık;
 • tavuk ve hindi göğsü;
 • Biber ve patlıcanla
 • et.

Şarap satın alırken, etiketin "doğal" yazdığından emin olun. Eksikse, içki sahtedir. Yüksek kaliteli ürünler asla konsantre olmaz. Ambalaja bakmanız gerekiyor, hasat tarihini gösteriyor. Kötü şaraplar asla yıllandırılmaz veya eski değildir.