EV KOŞULLARINDA KENDİNİZ ALKOL İÇMEYİ NASIL DURDURABİLİRSİNİZ

alkol bağımlılığından nasıl kurtulurum

Alkolizm her yıl binlerce kişinin hayatına mal oluyor. Evde kendi başınıza alkol almayı nasıl bırakabilirsiniz? Bağımlılık sağlığı ve ruhu yok eder. Aileler dağılır, sağlıksız çocuklar doğar. İstatistiklere göre, alkolik hastaların yaklaşık% 2'si tıbbi yardım istiyor.

Çoğu kendini iyileştirmeye çalışıyor. Evde alkol içmeyi nasıl bırakacağımızı, bugün anlamaya çalışacağız.

Bağımlılıktan kendiniz nasıl kurtulabilirsiniz?

Bir insan neden sarhoş olur? Ünlü bir kişinin dediği gibi, alkolizm fantezinin bittiği yerde başlar. Kendisi için daha iyi bir meslek bulamayan bir adam sık sık içki içer, bir "amatörden" çabucak "profesyonel" olur. Hayat yokuş aşağı gidiyor, durması çok zor.

Evde kendi başınıza alkol almayı nasıl bırakabilirsiniz? Günümüzde, bir kişinin bir hastalığın üstesinden gelmesine yardımcı olacak, içmek istememek için "etkili" ilaçlar için birçok reklam var. Kural olarak, votkayı reddetmek imkansızdır, tanıtım dublörü hastalığı iyileştirmez.

Alkolizm tedavisi durumunda, daha alakalı: "Kendine yardım et, orada olacağız. "Bu, sonsuza dek şişeden ayrılmak isteyenler için geçerlidir, evde içmeyi bırakın.

Çözüm:

 • Güçlü bir adam içme kararı. Bu olmadan tedaviye başlamanın bir anlamı yoktur. Pek çok insan irade sayesinde içmeyi bırakmayı başarır, ancak bu tür insanlar azdır.
 • Çoğunun başkalarının desteğine ihtiyacı var. Bırakma kararı genellikle sadece sözlerle ortaya çıkar, bu yüzden hastayla yakın bir kişi olmalıdır.
 • Kötü bir alışkanlıktan ayrılmaya karar verildiğinde akrabaların sabırlı olması. Tedavinin sonucu başkalarının davranışına bağlı olacaktır. Alkolizmden kurtulmanın zor bir hastalık olduğunu her zaman hatırlamalıyız. Akrabalardan ahlaki, psikolojik yardım, hastalığın üstesinden gelmede başarının% 50'sidir.
 • "Arkadaşlar" ile buluşmayı kalıcı olarak reddedin. Kural olarak, içki içen eski tanıdıkların olumsuz etkisi, tüm temas tamamen kesildiğinde azalır. İlk tedaviyi aile ile geçirmeniz tavsiye edilir.
 • Beğendiğiniz bir aktivite seçin. Tembellik, bir erkeğin içki için can atmasına neden olur. Bir hobi dikkatinizin dağılmasına yardımcı olabilir. Düşünceler, arzular farklı bir yön alır. Hayata bir ilgi ortaya çıkıyor, her şeyi tamamen farklı gözlerle görüyor.
 • Durumu stabilize etmek için ilaçlar ve alternatif tıp kullanın. Zehirlenmeyi gidermek için ilaç kullanmak ve ayrıca halk ilaçları kullanmak gerekir.
 • Evde alkollü içecek olmamalıdır. Alkolizm sadece fizyolojik bir bağımlılık değil, aynı zamanda psikolojik bir bağımlılıktır. Evde alkol bulunması, bir ayyaşın baş edemeyeceği büyük bir cazibedir.

Nasıl yardım edilir?

kendi başına alkol almayı nasıl bırakabilirsin

Evde tedaviye başlamadan önce alkolizmin ne olduğunu net bir şekilde bilmeniz gerekir. Erkeklerin etkilenme olasılığı kadınlardan daha fazladır.

 1. Bunun nedeni, daha güçlü cinsiyetin psikolojik olarak daha zayıf olmasıdır.
 2. Erkeklerin sinir sistemi strese ve zorluklara karşı daha az dirençlidir.
 3. Daha güçlü seks, gündelik sorunları çözmek yerine, genellikle onları bir şişede boğarak unutmak ister.
 4. Stresli zamanlarda, rahatlamak için alkollü içeceklere de başvururlar.

Alkolden vazgeçilmesi kolay ve kolay bir alışkanlık değildir. Kullanım ne kadar uzun olursa o kadar bağımlılık yapar. Alkol metabolik süreçlerde yer alır, vücut artık onsuz yapamaz. Tedaviye başlarken, iyileşmenin zor ve uzun bir yolu olduğunu unutmamak gerekir.

Her şeyden önce, sarhoşluğu gidermeniz gerekir. Bu sürenin uzunluğu sahneye bağlı olacaktır. Özellikle evde, alkolizmin yalnızca ilk aşamaları tedaviye uygundur.

Sarhoşluğu gidermek için şunu kullanın:

 • Sorbentler.
 • Bol içecek - gazsız sade su, çeşitli çaylar, bitki çayları.
 • Karaciğeri temizlemek için hepatoprotektörler.
 • Aşırı heyecanlıysanız, sakinleştirici tabletler alabilirsiniz.
 • Uykuyu iyileştirmek için özel ilaçlar kullanılması tavsiye edilir.

Yalnızca alkolizmle son bulmaya kesin bir şekilde karar vermiş olanlar tıkanmadan kurtulabilir. Bunu zorla yaparsanız, tedavinin hiçbir etkisi olmayacak, sadece daha kötüsü olacaktır.

Kocanızın içkiyi bırakmasına nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Evde içmek - bir kadın için ek endişeler. Omuzlarında kocasının içkiyi bırakma sorumluluğu yatıyor. Bir kadın şunları yapmalıdır:

 • Sağlıklı bir ev ortamı oluşturun.
 • Alkol zehirlenmesinin giderilmesi için gerekli hazırlıkları sağlayın.
 • kendi başına alkol almayı nasıl bırakabilirsin
 • Alkol getiren "iyi arkadaşları" caydırmak, böylece kocanın tekrar içmesi için.
 • Doğru ilaçları, tentürleri ve bitkileri alarak diyetinizi izleyin.
 • Bir ev psikoloğu olarak hareket ederek psikolojik destek sağlayın.
 • Rehabilitasyona yardımcı olmak için iyileşmiş kişileri bulun.
 • Bir arızayı önlemek için tüm eylemleri ilk kez kontrol etmek için.

Zehirlenme semptomları giderildikten sonra hastanın vücudunun desteğe ihtiyacı vardır. Geleneksel yöntem, erkekler için onu gerekli minerallerle dolduracak, bağışıklığı daha hızlı geri kazandıracak ve tüm sistemlerin çalışmasını iyileştirecek bir vitamin kompleksi almaktır.

Alkol karaciğeri tahrip eder, testosteron üretiminde rol alan endokrin bezlerini olumsuz etkiler.

Alkolizm - iktidarsızlık bir eşanlamlı sözcüktür. Sarhoşluk, bir adamı yakın gücünden mahrum eder. Bir kadın, genellikle halk ilaçları olmak üzere basit tedavi yöntemleri aramalıdır.

Bir adam kayıtsız şartsız şifalı bitkiler kullanırsa, sorunla mümkün olan en kısa sürede baş etmeye çalışır - bu bir sonuç verir. Evde, hızla hastalığın üstesinden gelir.

Halk ilaçları

Alkolizm dün başlamadı. Yüzyıllar var. Şifacılar bağımlılığın üstesinden gelmenin yollarını arıyorlardı. Tarifler her nesilde aktarıldı ve bugüne kadar hayatta kaldı.

 • Bitki eksikliği: sırayla, tedavi süresi.
 • Faydaları: - bağımlılık yok, pratikte yan etki yok.

Alternatif tıp, içenlere yardımcı olmak için çeşitli bitki çayları sunar. Halk ilaçları, bir kadının alkolizm sorununa ev içi bir çözümle başa çıkmasına yardımcı olacaktır.

Bitkileri seçerken, genel durumu izlemek için, zarara neden olmamak, dozu arttırmamak için eşlik eden hastalıkları hesaba katmak gerekir. Bitkisel tedavi konusunda bir erkek bir kadına güvenmeli, tüm tavsiyelere uymalı ve tedavi sürecini kesintiye uğratmamalıdır.

alkolizm için bitkisel ilaç

Eczanelerden alkolizme karşı hazır bir koleksiyon satın alınabilir.

Malzemeler: ploon, ot toynağı, nane, kekik, butterbur, hogweed.

Bunu tüketmek, alkole karşı sürekli bir tiksinti yaratır:

 • Zehir temizliği devam ediyor.
 • Tüm organların tam teşekküllü çalışmaları başladı.
 • Kullanım yöntemi ek açıklamada açıklanmıştır.

Kıvırcık kuzukulağın kökleri. 1 çay kaşığı alın. Üzerine kaynar su dökün, 10 dakika pişirin. 3 saat ılık ısrar edin. 1 yemek kaşığı iç. l, günde 6 defa.

Centaury, pelin. 4: 1 bitkisel karışım. 1 masa. l. 60 dakika kaynar suda ısrar edin, süzün. Yemeklerden yarım saat önce bir çorba kaşığı üç kez içilir.

Dar yapraklı şakayık köksapı. Çay l. 0, 5 litre suyu 5 dakika kaynatın, 3 defa 0, 5 litre su içirin.

Thistle, 2 defne. yaprak, 10 gram ot, bir bardak kaynar su dökün, 10 dakika pişirin. Soğutun, yemeklerden önce bir çorba kaşığı içmek için süzün.

Örneklemek için biraz iç. Süre duruma bağlıdır. Dozu artırmayın, defne mide kanamasına neden olur.

Bu, alkolizm için kullanılan şifalı otların sadece küçük bir listesidir. Sarhoşluğa karşı olumsuz bir tavır oluşturmak için votkaya eklenen otlar var. Kusmaya, mide bulantısına ve sindirim bozukluğuna neden olurlar:

 • Tırnaklı kuş ezilir, 1-2 gr alkole eklenir
 • Lovage. Bir infüzyon yapın - 1 çorba kaşığı bir saat bekletin, alkole ekleyin.
 • Chemeritsa - zehirli bir bitki dikkatli kullanım gerektirir. 1 yemek kaşığı. l. 50 gr dökün. kaynar su, bir saat ısrar ediyorlar. 2'yi votkaya damlatarak, tamamen tiksinene kadar dozu artırarak

Hangi tedaviyi seçeceğiniz size kalmıştır.

Kendi başınıza alkol içmeyi bırakma

Bu mümkün mü? Bu soruların cevapları var. İsteklerin üstesinden gelmek için iradeye ihtiyaç vardır.

Onun sayesinde, dışarıdan yardım almadan bir erkeğin sonsuza kadar alkolü reddettiği durumlar vardır. Hiçbir cazibesi onu eskisini almaya zorlayamaz. Ne yazık ki, bu kuralın bir istisnasıdır.

alkollü içecek içmeyi nasıl bırakırım

Alkol, kişiyi koşullara bağlı olarak zayıf, iradeli yapar. Diploma ile randevuya gelen bir erkekle tanışan bir kız, bunun neye yol açabileceğini bile bilmiyor. Ailede alkolizm sorunu ile karşı karşıya kalan bir kadının oynayacağı özel bir rol vardır.

Çoğu zaman evde alkolü bırakmak çoğu kişi için imkansız bir iştir. Manevi destek yoksa insan cehennemden kendisi çıkamaz. Alkolizm delilikle karşılaştırıldı.

Zamanında durmazsanız, içen kişi insani niteliklerini kaybeder, topluma ve ailesine kapılır. Makalenin birisinin doğru seçimi yapmasına yardımcı olduğunu umuyoruz.