Alkollü içeceklerden kilo verirken ne içmek daha iyidir? Aynı anda içmek ve kilo vermek mümkün mü

kilo verirken hangi alkolü içebilirsin

İnce ve fit bir figür için moda işini yapar - hepimiz zaman zaman diyet uygularız.

Ancak birkaç tatil çabalarınızı ortadan kaldırabilir ve bunun nedeni alkol tüketimidir.

Alkol kilo kaybını nasıl etkiler?

En önemli olumsuz etki dehidrasyondur. Aynı zamanda hücreler sadece suyu değil, aynı zamanda metabolizmada ve dolayısıyla kilo vermede veya kilo alımında önemli rol oynayan ihtiyaç duyduğumuz mineralleri ve eser elementleri de kaybederler.

Alkolün etkisi altında, kişi yasakları kolayca kırar, istediğinden çok daha fazla yer ve daha doyurucu yemekler. Bir ürün olarak alkolün besin değeri yoktur, vücudumuz ilk etapta ondan kalori harcayacak, ancak onunla alınan geri kalanı bir kenara bırakılacaktır.

Alkolün testosteron seviyelerini düşürdüğü ve sindirimi bozduğu, bunun da istenen kilo kaybına karşılık kilo alımına yol açtığı gösterilmiştir.

Ne tür alkol, diyete büyük ölçüde müdahale etmez

Açıktır ki, tatlı likör kalori bakımından çok yüksektir ve diyete alınmamalıdır. Etil alkolün kendisi 100 gramda 710 kcal içerir, bu da tüm alkollü içeceklerin kalorilerde de yüksek olduğu anlamına gelir.

Diyetin dışında kalan yiyecekler arasında tüm tatlı, yarı tatlı ve kuvvetlendirilmiş şaraplar, şampanya, likörler ve Cahorlar bulunur. Kilo verme sırasında hiç tüketmemek daha iyidir: düşük besin değerine rağmen fitoöstrojenler içerir, metabolizmayı yavaşlatır ve vücuttaki yağ dokusunun büyümesini destekler.

Hacmi yaklaşık 150-200 ml olan bir veya iki bardak sek şarap içilebilir. Şarap, tercihlerinize bağlı olarak% 7-11 oranında kırmızı veya beyaz olabilir.

Diyet sırasında alkol ne yenir

Kilonuzu izliyorsanız, atıştırmalıkları seçin:

  • az yağlı peynir;
  • pişmiş veya haşlanmış tavuk, hindi, sığır eti, dana eti;
  • pişmiş, buharda pişirilmiş veya haşlanmış sebzeler;
  • balık (kızartılmış ve tütsülenmiş olanlar hariç);
  • limon.

Alkole maruz kalmanın genel zararını azaltmak için en önemli şey onu kötüye kullanmamak, çok fazla içmemek. Güçlü ve şekerli alkollü içeceklerden uzak durmaya çalışın.

Bir ziyafete katılırsanız, protein içeren yiyecekler yiyin.