Alkol içmenin tehlikeleri hakkında kanıtlanmış 30 gerçek

bir bardak bira

Alkolün sağlığa zararlı olduğunu herkes bilir. Ama yine de büyük miktarlarda kullanmaya devam ediyorlar. Her ülkenin kendi ulusal alkollü içkisi vardır ve hatta kullanımının bir kültürü vardır. Alkol vardı ve olacakbirden fazla nesil. Vücut üzerindeki iyi bilinen zararlı etkisine rağmen, bu dünya içkiyi bırakmayacak. Kültürümüze sıkı sıkıya bağlıdır.

Ama siz herkes değilsiniz ve bu "içme kültürüne" direnebilirsiniz. Ve alkolün gerçekten ne kadar zararlı olduğunun farkına varmak bu konuda size yardımcı olabilir. Yani, burada hiç bilmediğiniz gerçekleri bulacaksınız.

GERÇEK 1. ALKOL ÖLÜM VE ENGELLİ OLMAYA YOL AÇAR

Alkol kötüye kullanımı, yaşamın erken dönemlerinde ölümcüldür. 20-39 yaş grubunda ölümlerin yaklaşık% 13, 5'i alkole bağlıdır.

GERÇEK 2. ZİHİN DURUMUNDAKİ DEĞİŞİKLİK

Uzun süreli alkol tüketiminin bir kişinin psikolojik durumunu değiştirdiği kanıtlanmıştır. Saldırganlık, depresyon, depresyon, çatışmalara mantıksız giriş var.

GERÇEK 3. BULAŞICI HASTALIKLAR

Son zamanlarda, zararlı alkol kullanımı ile tüberküloz ve HIV / AIDS gibi bulaşıcı hastalıkların görülme sıklığı arasında nedensel bir ilişki kurulmuştur.

GERÇEK 4. KURU ŞARAP KADEHİ BEYİN İŞLEMİNİ YAVAŞLATIR

Bir bardak işitsel şarap beyni 12-15 gün boyunca baskılar. Sık alkol kullanımı ile beyindeki zararlı etkilerin süresi önemli ölçüde artar.

GERÇEK SUİSİTLERİN% 5, 80'İNİN ALKOL ALTINDA OLDU

Adli tıp muayenesinin sonucuna göre intiharların neredeyse% 80'i alkolün etkisi altındaki kişilerde meydana geliyor. Tüm tecavüzlerin, cinayetlerin, soygunların ve soygunların% 75'inden fazlası da yasadışı işleyen suçluların vicdanına dayanıyorsarhoş eylemler.

GERÇEK 6. DAHA AZ YAŞAM GENİŞLETMESİ

Sürekli alkol tüketimi erken yaşlanmaya neden olur. Sarhoşluğa yatkın kişilerin ortalama yaşam süresi, istatistiksel ortalamadan 15-20 yıl daha kısadır.

GERÇEK 7. ALKOL CİNSEL ÇEKİMİ ENGELLİYOR

Alkolün bir afrodizyak olarak işe yaradığı ve insanları seks yapmaya giderek daha fazla cezbettiği genel olarak kabul edilir, ancak durum böyle değil. Bilim adamları seksten önce alkol alamayacağınızı kanıtladılar. Aslında alkol bir erkeği yavaşlatır ve ereksiyona ulaşmasını engeller. Ve ne olurçünkü kanda ne kadar çok alkol varsa, beynin cinsel uyarılmaya o kadar hızlı tepki vermesi azalır.

GERÇEK 8. ALKOL BİR KADININ BİR ÇOCUĞU KAVRAMA YETENEĞİ ÜZERİNE OLUMSUZ BİR ETKİSİNE SAHİPTİR

Danimarkalı bilim adamlarından oluşan bir ekip, 21-45 yaşları arasındaki 6. 120 kadını araştırdı. Tüm katılımcılar eşleriyle düzenli bir ilişki içindeydi ve aktif olarak hamile kalmaya çalışıyorlardı. Katılımcıların hiçbiri doğurganlık tedavisi görmedi.

Katılımcıların her biri alkol içti: bira, kırmızı veya beyaz şarap, tatlı şarap veya diğer alkollü içecekler. Çalışma aynı zamanda her partnerde cinsel eylemlerin sayısını ve kötü alışkanlıkların varlığını da hesaba katmıştır (kullanımalkol, sigara ve daha fazlası). Çalışma sırasında toplam 4. 210 katılımcı (% 69) hamile kalabildi.

Araştırmanın bir sonucu olarak, bilim adamları alkol tüketen (haftada 14 veya daha fazla içki) sadece 37 kadının hamile kalmayı başardığını gösterdi. Alkolden uzak duranlar - 1381 kadın hamile kalabildi. Bilim adamları hesapladıbu miktarda alkol içmenin hamile kalma şansını% 18 azaltması.

GERÇEK 9. ALKOLLÜ İÇECEKLERDE ETİL ALKOL İÇERİĞİ

Etil alkol nedir? Ve neden vücudumuza zararlı? “Etil alkol, son derece yanıcı, renksiz, karakteristik kokusu olan bir sıvıdır; heyecan ve ardından felce neden olan güçlü bir ilaçtır. gergin sistem ". Bu tanım resmi GOST 183000 - 72 s. 5. 1. 1972'de etil alkol için. Ne yazık ki bundan sonra, izini sürülebilen alkollü uyuşturucu mafyasının baskısı altında tanım gerçek özünü değiştirdi. GOST'ta.

GERÇEK 10. HAREKET KOORDİNASYONUNDAKİ BOZUKLUK

Sarhoş bir kişide, büyük miktarda alkol tüketimi ile hareketlerin koordinasyonu bozulur. Olağan iş operasyonlarını gerçekleştirmek için herhangi bir görevin çözümündeki hata sayısı artar.

GERÇEK 11. ALKOL BAĞIMLIDIR

Alkol bir uyuşturucudur, herhangi bir uyuşturucu gibi bağımlılık yapar. Alkolizm, çoğu zaman tedavisi zor olan ciddi bir kronik hastalıktır. Bir alkolik için sarhoşluk hali en iyi psikolojik durumdur. Bu susuzluk böyle bir durumdabir kişinin içkiyi bırakmasını engeller.

GERÇEK 12. SICAK BEYAZ

Deliryum tremens alkolik bir psikozdur. Çoğu zaman akşamdan kalma durumunda ortaya çıkar. Uykusuzluk, ellerin titremesi, temelsiz korkular, işitsel ve görsel aldatmacalar (gölgelerin hareketi, gürültü, çağrılar) eşlik eder. Acı çeken adamalkol bağımlılığı, halüsinasyonlarına şiddetli tepki verir, kaçar veya peşinden kendini savunur.

GERÇEK 13. CİNAYETLER ALKOLİK İÇECEK ALTINDA İŞLENİR

Resmi verilere göre Rusya Federasyonu'ndaki cinayetlerin% 82'si alkol etkisi altında işleniyor. Bu RosPravosudie tarafından kanıtlandı. Ceza davalarında 348 bin mahkeme kararı metni aldılar. Bu, aynı dönemde alınan kararların yaklaşık yarısıdır. Tüm metinlerdeşu belirtildi: “alkollü içki içiyorlardı”, “alkollü sarhoşluk halindeydi” vb.

GERÇEK 14. KADINLAR ERKEKLERDEN DAHA HIZLI UYUYOR

Kadınların biyolojik nedenlerle erkeklere göre 4 kat daha hızlı içtiği kanıtlanmış bir gerçektir. Bu tür ailelerde çocuklar 5 kat daha hızlı bozulur.

GERÇEK 15: ALKOLİZMA EBEVEYNLERDEN BİR ÇOCUĞA AKTARILIR

Ebeveynlerin alkol bağımlısı olduğu bir ailede, çocukların ve ergenlerin% 89'u da alkol bağımlısıdır. Sebepler:

  • Aile ideolojisi eksikliği.
  • Alkolik ebeveynlere bir örnek.
  • Tek ebeveynli aile.
  • Ebeveynlerin ilgisizliği.

Ailedeki her iki ebeveynin de hiç alkol içmediği çocuk alkolizminin çok küçük bir yüzdesi.

GERÇEK 16. ALKOL TÜKETİM NÜFUS

Bu "parazit" popülasyonun çok büyük bir kısmını yok edebilir. Amerikan yerlilerinin ateşli silahlarla değil, "su ateşi" ile nasıl yetiştirildikleri budur. Ve şimdi şu anda Rusya'nın istatistiklerini karşılaştıralım: erkekler kullanıyoralkol -% 99, 5, kadınlar -% 96, 4. Rakamlar şaşırtıcı.

GERÇEK 17. GENÇLER ALKOLLÜ BAĞIMLILIĞA DAHA HAZIR

Ergenlik döneminde insan vücudu gelişir ve şekillenir, bu nedenle bu dönemde vücutları daha hassastır ve bu nedenle bağımlılık oluşumu 2-3 yıl içinde hızlandırılmış bir şekilde gerçekleşir (çocuk alkolü ne kadar erken tattıysa, daha hızlı).

GERÇEK 18. ALKOL KARAKTERİNİZİ ETKİLİYOR

Alkol kullanımıyla, çocuk daha sinirli hale gelir, saldırganlık artar, izolasyon azalır, sosyal duyarlılık azalır, bozulma ve ayrıca beynin zihinsel aktivitesi ve dolayısıyla okul performansı da artar. Çoğu zaman böyleergenler sorunun ahlaki yönünü anlamayan sosyopatlar olarak büyüyorlar.

GERÇEK 19. ÖLÜMÜN ÜÇÜNCÜ POPÜLER NEDENİ ALKOL ZEHİRLENMESİDİR

Rusya'da her gün yarım milyon insan alkol zehirlenmesinden ölüyor. Zehirlenme, alkolün içerdiği zehirden kaynaklanmaktadır. Kalitesinden ve etkisinden bahsetmeye gerek kalmadan yaşam süresini 20 yıl kısaltır.

GERÇEK 20. ALKOL BİR KADININ GÖRÜNÜMÜNÜ ETKİLİYOR

Alkolün bir kadının görünüşünü büyük ölçüde etkilediği açık bir gerçektir. Kullanıldığında cilt daha hızlı yaşlanır, vücut tahrip olur ve dişler bozulur. Kadın çirkin, dağınık ve saldırgan hale gelir.

GERÇEK 21. ALKOLÜN BİR ÇOCUK MEYVESİ ÜZERİNDEKİ GÜÇLÜ ETKİSİNİN KABULÜ

Her kadın bunu bilir, ancak sokaklarda hala bu pozisyonda olan ve kendilerini bir kadeh şaraptan mahrum etmeyen kızlarla veya kadınlarla karşılaşıyoruz. Ancak bu bardak bile çocuğa zarar verebilir.

Ancak anne adayı hamilelik sırasında düzenli olarak alkol alırsa, bebekte fetal alkol sendromu (fetal alkol sendromu) gelişecektir. Bu çocuklarda sıklıkla dış organlarda, kollarda ve bacaklarda şekil bozuklukları vardır. küçük, baş vücuda göre orantısızdır. Bu çocuklar diğer çocuklara göre daha yavaş büyür ve gelişir.

GERÇEK 22. NEGATİF ETKİLER

Alkol, ince bağırsak üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Hücrelerin yapısını değiştirir ve tüm yararlı maddeler vücutta normal olarak emilmeyi bırakır. Mide üzerinde de olumsuz etkisi vardır. Mukoza zarı hasar görmüş, ölüyorepitel hücreleri, mide suyunun salgılanmasını bozar. Bu bağlamda alkol, gastrit, pankreatit, çeşitli ülser türleri, diyabet gibi hastalıklara neden olabilir.

GERÇEK 23. ALKOLÜN KARACİĞER ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Karaciğer vücudumuz için çok önemli bir "mekanizmadır" ve bizim için vücudumuzu koruyan bir tür filtre görevi görür. Uzun süreli alkol kullanımıyla, "Alkol depatiti" adı verilen iltihaplanma süreci ortaya çıkar ve sonrasındaiyi bilinen "karaciğer sirozu" meydana gelir.

GERÇEK 24. ALKOL VE KARDİYOVASKÜLER SİSTEM

Alkolün kalp üzerindeki yaygın bir olumsuz etkisi, artması. Aktif tüketim kalp krizine, felçlere neden olur ve genellikle kardiyovasküler sistemi tahrip eder. Kalp hastalığı olanlar için alkolküçük dozlarda bile kontrendikedir.

GERÇEK 25. AİLE VE SOSYAL DURUM KAYBI

Alkolün sağlığa zararlı olduğu gerçeğinin yanı sıra, kişinin tüm hayatını da tamamen yok eder. Bir kişi uzun yıllar alkol içtiğinde, bu ailenin yok olmasına, iş kaybına, arkadaş kaybına, kendi kendine kırbaçlanmasına neden olur. ve diğer sonuçlar.

GERÇEK 26. BÖBREK ÜZERİNDEKİ ETKİLER

Alkol içerken böbrekler de büyük risk altındadır. Sık kullanımla alkolün içerdiği birçok toksik maddeyi toplar ve ardından organların dokuları modifiye edilir ve nekroz gibi çeşitli hastalıklar ilerler, böbrek taşları, böbrek yetmezliği ve diğer hastalıklar.

GERÇEK 27. BEYİN KIRILMIŞ

Alkol beynimiz için çok tehlikelidir. Etanol beynimizin tüm sistemlerine nüfuz eder. Trombozu provoke etmeye başlar, ardından kan damarları patlar ve beyinde nöronlar ölür.

GERÇEK 28. ALKOLÜN Sperm ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Sadece doktorlar, testlerden bir hafta önce alkolden vazgeçmeyi önermiyor. Etinol, spermin durumunu olumsuz etkiler ve durumun düzelmesi için en az 3 ay alkolden uzak durulması gerekir.

GERÇEK 29. KADINLAR İÇECEK EVE DAHA FAZLA VAR

Beğenmenin beğenilmesinin çekilmesine şaşmamalı. Alkolün saldırganlığa ve insan davranışında değişikliklere neden olması nedeniyle, bu tür ailelerde sıklıkla dayak meydana gelir.

GERÇEK 30. BABA'NIN ALKOLİZMİ BİR KIZIN DOĞUMUNU OLUMSUZ BİR ŞEKİLDE ETKİYOR

Neden bir kız çocuğu için babalık alkolizm, bir oğlunun doğduğu zamandan daha tehlikelidir? Babanın imgesi bir bütün olarak erkeğin imgesine yansıtıldığı için babalık alkolizm kıza büyük travma verir.

Herkesin içip içmeme seçimi. Ama bir şişe bira içmeye karar vermeden önce, öncelikle kendinizi değil, etrafınızdakileri düşünün. Sonuçta, ilk etapta onlara zarar verin.